Навчальний заклад в своїй роботі керується Статутом. Навчальну діяльність здійснює на основі Ліцензії, виданої Управлінням Освіти і науки Вінницької обласної держадміністрації від 15.07.2002 р.
Планування роботи надає визначеності та чіткої спрямованості всій діяльності нашої школи. За період років з'явилося чимало нових об'єктів планування, проектування, програмування:
• Розвиток навчального процесу, інноваційні процеси в освіті;
• Дослідницька робота в школі;
• Освітня підсистема школи в цілому з урахуванням наступності між

навчанням і позакласною роботою;
• Діяльність з розробки програмно-методичного забезпечення навчальногопроцесу (навчального плану, програм, технологій, підходів до організаціїнавчання і виховання)
Річний план роботи школи на н.р. був розроблений під час нарад при директору школи в серпні, з урахуванням пропозицій всього педагогічного колективу Райгородської ЗОШ І-Ш ступенів. Дитяча організація „Краяни" керується планом роботи на рік.
Головним чинником виховної роботи є вдале планування, яке вимагає певної послідовності та системності. Складаючи плани виховної роботи, необхідно врахувати визначні дати календаря, не бути осторонь від подій, які відбуваються в нашій державі, а також не забувати про шкільні традиції вікові та індивідуальні особливості учнів.
Педагогічний та учнівський колективи працюють у тісній співдружності. Вже багато років вчителі школи використовують такі слова: « Перше довіра, друге довіра, третє довіра" Мабуть , дітям властиво це відчувати, тому й панує у нас мир і злагода. Діти часто звертаються до вчителів як до друзів з тією чи іншою пропозицією, і вони впевнені, що їх вислухають і завжди дадуть мудру пораду, не залишать з бідою сам на сам.
Учитель насамперед психолог, він повинен заглянути в душу кожній дитині, зрозуміти і відшукати той смарагд, який буде дивувати всіх тих, хто буде ним милуватися.
Яким же чином учителі нашої школи добиваються успіхів у вихованні підростаючого покоління? А успіхи є і помітні. В школі немає правопорушників і кожна дитина знаходить собі справу до душі. Адже в роботі допомагають напрями виховної роботи:
Естетичне виховання – формуються естетичні смаки, розвивається естетична культура, виховується почуття прекрасного, вивчаються народні традиції та звичаї рідного краю, прививається любов до української пісні, щоб пам'ятали діти материнських колискових, бо хто забуває материну пісню, той сліпим блукатиме по світу».

Завдяки великим зусиллям учителів наші учні займають призові місця на районних олімпіадах.
Не дивлячись на невелику кількість дітей в школі (182 учні) в нас прекрасно проходять різні свята, які стали традицією: свято Першого дзвоника, свято до Дня учителя, свято Миколая, новорічні свята, свято матері, день березня, день гумору, урочистості до Дня Перемоги, свято останнього дзвоника, випускний вечір, різноманітні виставки, конкурси, вікторини,, змагання, предметні тижні.
Національне виховання —робота школи спрямована на виховання учнів рис громадянина Української Держави, любові до рідної землі своєї родини, свого народу, формування мовної культури.Трудове виховання —працюючи по цьому напряму, ми намагаємось виховувати творчу, працелюбну особистість, умілого господаря. Учні вирощують картоплю, збирають яблука, соняшник, а на зароблені кошти проводяться екскурсії. Екологічне виховання — виховуючи дітей, стараємось щоб кожна дитина усвідомила себе частиною природи. Операції: „Джерело", весняна толока по посадці дерев, „Наш квітничок", „Допоможи птахам", „Весняний ліс" сприяють цьому. Правове виховання _– тематичні класні години, проведення диспутів, перегляд кінофільмів, вивчення Конституції України, ознайомлення з законами України, використання української символіки роблять наших вихованців добрими патріотами. Фізичне виховання –фізичній культурі та спорту також відводиться в школі першорядне місце. Робота спортивних секцій, змагання „Веселі старти", „Старти надій", „Нащадки козацької слави", військово-спортивний, патріотичний комплекс школярів „Козацький гарт", спортивна гра „Котигорошко", участь в зональних та районних спортивних змаганнях допомагають учням бути здоровими.


В школі чітко спланована система виховної роботи. Планування здійснюється відповідно напрямкам виховної роботи в національній системі освіти, а саме:
Превентивне;
Сімейно-родинне;
Художньо-естетичне;
Екологічне;
Громадянсько-патріотичне;
Морально-етичне;
Спортивно оздоровче;
Трудове;
Творчий розвиток особистості;
Соціальне;
Правове;
За здоровий спосіб життя.

В школі працює учнівський комітет. Щопонеділка проводимо робочі лінійки, де висвітлюємо життя школи. Щоразу звучить гімн України, учні, які вибороли право бути кращими протягом тижня.

Все це виховує в учнів патріотичні почуття, спонукає бути кращими. За поведінку і санітарний стан виставляються оцінки. Клас-переможець отримує «ракету», а клас, що протягом тижня отримав «3» «нагороджується черепахою».

Працює волонтерський рух. Учні допомагають літнім людям: садять чи копають картоплю, носять воду, рубають дрова, купують хліб та інші продукти.
В школі працюють такі гуртки: «Умілі руки» «Шкіряний м'яч» «Весела нотка» «Інформатичний»
Цікаво і змістовно в школі проводяться різні
міроприємства: це і тематичні вечори, вечори відпочинку, диспути, бесіди, конкурси, свята.
На початку нового навчального року було
проведено свято першого дзвоника. День був надзвичайно сонячний і теплий. Веселі, змужнілі, загорілі учні сіли знову за свої парти. першокласників поповнили ряди жителів країни знань. Спортивно-оздоровчий напрямок:
Тиждень фізкультури та спорту пройшов під девізом: «Краса, сила, грація.» Протягом тижня учні змагалися в спортивних змаганнях. «Веселі старти», «Козацькі забави», «Сильний сміливий, спритний» ось неповний перелік спортивно-оздоровчих заходів.
Проведено тиждень здоров'я (християнська програма). Розглядали такі теми:
«Харчування»;
«Фізичні вправи»;
«Сонце і вода»;
«Режим дня»;
«Сон»;
«Підготовка дівчини та юнака до сімейного життя».
Напрямок «За здоровий спосіб життя».
Цікаво і змістовно проводилися заходи за напрямком «За здоровий спосіб

життя».
«Молодь XXIстоліття за здоровий спосіб життя»,
«Про шкідливість паління»,
«Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на поведінку людини»,
«Суд над шкідливими звичками.» Суддя, прокурор, адвокат і присяжні
обговорювали питання чи потрібні алкоголь, тютюнопаління та наркотики. В ході дебатів народилася справжня істина.
В рамках реалізації обласної програми забезпечення профілактики ВЇЛ-інфекції, в школу запрошувалися головний лікар та лікар-акушер. Вони читали лекції, проводили бесіди на теми:
«Визначення юридичної, біологічної та соціальної зрілості дівчини і хлопця та їх значення при ранніх статевих відносинах», «Загальні та венеричні захворювання», «Аборт та його наслідки».
Морально етичне виховання
Нами проведено ряд диспутів, бесід, турнірів.

«Кажімо більше ніжних слів» - ця бесіда розвиває творчу діяльність учнів,
поглиблює почуття гуманізму, милосердя.
«Щастя. Як ми його розуміємо?». Мета цього диспуту в розширенні розуміння поняття «щастя», вихованні людяності, працьовитості, любові до людей, чесності.
«Турнір лицарів ввічливості».
«Конфлікти та причини їх виникнення».
Національно патріотичне виховання.
До дня Збройних сил України учні брали участь в змаганнях «Будь готовий до захисту
Вітчизни». Тут старшокласники демонстрували свої вміння, знання та навички.
«Час і досі не загоїв рану - цей одвічний біль Афганістану» - під такою назвою пройшла виховна година присвячена річниці виведення радянських військ з Афганістану. На заході були присутні: старшокласники, вчителі, батьки, шкільний та сільський бібліотекарі. Глибоко запав в душу виступ сільського бібліотекаря Мовчан Галини.

Кiлькiсть переглядiв: 710

Коментарi